Strani nogometneizvjesno do kraja

U tvrdoj utakmici Šveđani došli do supervažne pobjede nad Slovacima

18. lipnja 2021. - 16:51

U susretu 2. kola E skupine Europskog nogometnog prvenstva Švedska je u petak u Sankt Peterburgu pobijedila Slovačku sa 1-0 (0-0), a jedini pogodak postigao je Emil Forsberg u 77. minuti iz penala.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli niti jednu izglednu priliku, da bi u drugom Švedska odlučnije krenula u napade i nanizala nekoliko gol-šansi.

Prva prigoda za Švedsku ukazala se u 59. minuti. Nakon centaršuta Larssona u skoku je najviši bio Ludwig Augustinsson, koji glavom puca pod pod prečku, ali slovački vratar Martin Dubravka odlično brani i izbacuje loptu u korner.  Uslijedio je korner i Isak je sa druge stative proslijedio loptu do Marcus Danielsona, koji glavom puca iznad prečke.

Još jedan centaršut sa desnog boka uslijedio je u 67. minuti, ubačaj Lustiga glavom je zah...

20. travanj 2024 12:34