Strani nogometpremier league

Treći uzastopni poraz Tottenhama, Chelsea slavio pogotkom iz jedanaesterca

5. veljače 2021. - 07:33

U derbiju 22. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na gostovanju pobijedio Tottenham sa 1-0 nanijevši "Spursima" treći uzastopni poraz.

Bila je to skromna predstava u kojoj su gosti ipak pokazali nešto više, a pitanje pobjednika je razriješeno iz jedanaesterca u 24. minuti.

Eric Dier je neoprezno oborio Tima Wernera, a Jorginho je bio siguran s bijele točke. Najbolju priliku Spursi su imali u 79. minuti kada je Erik Lamela pucao s ruba kaznenog prostora, a Edouard Mendy odlično obranio.

Spursima je to bio treći uzastopni poraz, što im se nije dogodilo od 2012. godine, dok je Jose Mourinho prvi put u trenerskoj karijeri izgubio dvije domaće ligaške utakmice u nizu nakon što je u posljednjem susretu kod kuće stradao od Liverpoola (1-3).