Strani nogometpremiership

Tottenham slavio u londonskom derbiju prtov West Hama, Leicester propustio priliku učvrstiti se na trećem mjestu

23. lipnja 2020. - 23:31

U susretu 31. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham je pobijedio West Ham sa 2-0, dok su u drugom susretu Leicester City i Brighton & Hove Albion odigrali bez golova.

Spursi su dominirali cijeli susret i posve zasluženo su osvojili tri boda.

Domaćin je stigao do vodstva u 64. minuti kada je Tomas Soucek zatresao vlastitu mrežu. Giovani Lo Celso je ubacio iz kornera, a češki veznjak nesretno ugurao loptu iza leđa Lukasza Fabianskog.

West Ham je mogao izjednačiti u 78. minuti, no Jarrod Bowen je pogodio vratnicu. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika Tottenham je razriješio u 82. minuti pogotkom Harryja Kanea za 2-0. Bio je to njegov 12. ligaški pogodak ove sezone, te ukupno 30. gol u susretima protiv londonskih klubova. Više od njega u londonskim derbijima zabili su tek Teddy S...

16. travanj 2024 06:54