Strani nogometpremiership

Tottenham ostao u lovu na nastup u Ligi prvaka, Perišić asistirao Sonu za vodeći pogodak

8. travnja 2023. - 19:12

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić bio je asistent za prvi pogodak Tottenham Hotspura u 2-1 (1-1) domaćoj pobjedi protiv Brighton and Hove Albiona u susretu 30. kola engleskog prvenstva.

Perišić je proslijedio loptu do korejskog napadača Sona koji je u 10. minuti sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio suprotni kut. Brighton je potom bio bolja momčad, poništen mu je pogodak Mitome zbog navodnog igranja rukom, onda je Dunk u 34. miniti glavom poravnao na 1-1 da bi početkom nastavka gostima poništen još jedan gol nakon što je udarac Welbecka na putu prema mreži pogodio MacAllistera.

Na kraju je pogodak pao na drugoj strani, Kane je u 79. minuti dobio odličnu loptu od Hojbjerga i udarcem sa 16 metarazakucao loptu u mrežu.