Strani nogometliga nacija

Švicarska šokirala Španjolsku i pokvarila im izgleda za plasman u završnicu, moraju dobiti Portugal u Bragi

24. rujna 2022. - 23:35

U susretu 5. kola skupine 2 elitnog razreda Lige nacija Švicarska je u Zaragozi iznenadila Španjolsku pobijedivši sa 2-1, dok je u drugom susretu iz ove skupine Portugal u Pragu porazio Češku sa 4-0.

Švicarska je ovom pobjedom dohvatila važne bodove u borbi za ostanak u elitnom društvu, ali i pokvarila španjolske izglede za plasman na Final Four. Furija uoči zadnjeg kola ima dva boda manje od Portugala i za tri dana u Bragi igrat će joj samo pobjeda protiv domaćina za osvajanje prvog mjesta.

Manuel Akanji je u 21. minuti doveo goste u prednost i sve do kraja poluvremena Švicarska se obranila. Izjednačio je Jordi Alba u 55. minuti, no samo tri minute kasnije Breel Embolo je ponovo utišao domaće navijače. Domaćin je imao 70 posto posjeda lopte, no bila je to jalova prednost....

20. travanj 2024 00:49