Strani nogometRicharlison show

Srbi najavili čudo, pa pali bez ‘ispaljenog metka‘, Brazilci rutinski do pobjede

24. studenog 2022. - 21:58

Nogometaši Brazila po 20. put zaredom ostvarili su pobjedu u prvoj utakmici na svjetskom prvenstvu, a u svom prvom nastupu u Kataru svladali su reprezentaciju Srbije sa 2-0 u posljednjem dvoboju prvog kola grupne faze.

Oba pogotka za brazilsku reprezentaciju postigao je Richarlison. U 62. minuti je u mrežu pospremio loptu koju je odbio srpski vratar Vanja Milinković-Savić nakon udarca Viniciusa Juniora, a u 73. minuti je najljepšim pogotkom na ovom Mundialu postavio konačnih 2-0.

Prema očekivanjima, Brazilci su od početka zagospodarili loptom, ali su tek u 13. minuti došli u prvu ozbiljniju situaciju pred vratima suparničkim vratima, kad je Vinicius izvrtio nekoliko igrača u kaznenom prostoru, ali je samo izborio udarac iz kuta. Neymar je pokušao izravnim udarcem iznenditi Vanju Mil...

24. travanj 2024 05:59