Strani nogometKvalifikacije za SP

Talijani i Švicarci remizirali, Danci ostali ‘stopostotni‘, Engleska došla nadomak direktnog plasmana na Svjetsko prvenstvo

12. studenog 2021. - 23:03

Borba talijanskih i švicarskih nogometaša za prvo mjesto u skupini C i izravni plasman na SP 2022. se nastavlja budući da su ove dvije reprezentacije remizirale u Rimu (1-1).

Sjajnu su utakmicu na rimskom Olimpicu odigrali Talijani i Švicarci u kojoj je počelo frcati na sve strane od samog početka, a tako je bilo zbog ranog gostujućeg pogotka Silvana Widmera u 11. minuti. Okafor je tada napravio pola posla, povratnom loptom pronašao natrčalog Widmera koji je loptu zakucao pod gredu topovskim udarcem s vrha šesnaesterca.

Vrlo brzo nakon toga je Švicarska mogla povećati prednost jer je imala dvije sjajne prilike, ali je i na drugoj strani fantastično branio švicarski vratar Sommer koji je zaustavljao sjajne prilike Barelle i Chiese. No, europski prvaci do kraja poluvremena su ipak...

20. travanj 2024 13:53