Strani nogometliga prvaka

Real uvjerljiv u Tiraspolu, pobjede Citya i Milana u sudarima divova, ostala još samo jedna nejasnoća

Piše Toni Bilić
24. studenog 2021. - 22:54

Osminu finala Lige prvaka večeras su izborili Manchester City, PSG, Sporting Lisabon, Inter i Real Madrid. Navedena petorica pridružili su se otprije sigurnima Liverpoolu i Ajaxu, tako da iz četiriju skupina ostaje upražnjeno još samo jedno mjesto u drugom krugu. Bit će to drugoplasirani iz skupine B, koji će se tražiti između Porta, Milana i Atletico Madrida.

U derbiju večeri Manchester City je nakon preokreta svladao PSG s 2:1, no zahvaljujući teškom porazu Club Bruggea od Leipziga (0:5), Parižani su također osigurali prolaz. PSG je igrao s oslabljenim veznim redom, jer su se večer ranije ozlijedili Wijnaldum i Verratti, koje su zamijenili Paredes i Herrera. City je od početka bio bolji, pritisnuli su goste na njihovu polovicu, no u prvom poluvremenu nisu uspjeli zabiti. Najbliže pogotku bio je Gündogan, koji je u 33. minuti pogodio stativu.

U nastavku je PSG iznenađujuće poveo u 50. minuti. Messi je ušao u šesnaesterac s lijeve strane i ubacio u sredinu, lopta je prošla na drugu stativu do Mbappea koji je zabio kroz noge Edersonu. Ipak, 13 minuta poslije 'građani' su svladali sjajnog Navasa. Walker je zdesna proslijedio loptu u sredinu, nitko je od gostiju nije uspio izbiti i došla je na drugu stranu do Sterlinga, koji je iz blizine lako poentirao. City je do pobjede došao u 77. minuti, kada je Bernardo Silva nesebično dao povratnu loptu Jesusu, koji je svladao Navasa.

Sedmerostruki europski prvak Milan bio je na rubu ispadanja, ali 'rossoneri' su ostali u igri golom glavom Messiasa, koji im je u 87. minuti donio pobjedu kod Atletica u Madridu. Sada je u najboljoj poziciji Porto, koji ima bod više od Milana i Atletica te u zadnjem kolu ugošćuje Atletico. Milan na San Siru igra s Liverpoolom, koji, uz Ajax i Bayern, jedini ima svih pet pobjeda.

Sporting je u izravnom dvoboju za drugo mjesto u skupini C u Lisabonu nadigrao Borussiju Dortmund s 3:1 i tako izborio plasman među 16 najboljih. Borussia ima tri boda manje, no Sporting je bolji u međusobnim dvobojima i sigurno je drugi. Junak portugalske momčadi je Goncalves, koji je zabio prva dva gola u 30. i 39. minuti, a mogao je i do hat-tricka, ali nije pogodio iz jedanaesterca u 81. minuti, no nakon odbijene lopte zabio je Porro za velikih 3:0. Poraz gostiju samo je u nadoknadi ublažio Malen.

Real Madrid i Inter nisu dopustili iznenađenja, Real je s 3:0 slavio kod Šerifa, a Inter je kod kuće s 2:0 svladao Šahtar. Perišiću je kod 0:0 poništen gol, no poslije je asistirao za drugi gol dvostrukom strijelcu Džeki.

22. siječanj 2022 07:19