Strani nogometgorit će sve

Prvi put u povijesti u finalu Copa Libertadoresa veliki derbi Argentine

1. studenog 2018. - 11:46
Boca Juniors

Prvi put u povijesti u finalu Copa Libertadoresa, južnoameričke verzije europske Lige prvaka, igrat će dva argentinska kluba - Boca Juniors i River Plata.

Boca je sinoć u polufinalu eliminirala brazilski Palmeiras. Nakon pobjede Boce u prvoj utakmici od 2-0, druga je završena neodlučenim rezultatom 2-2. Boca je povela u 18. minuti susreta pogotkom Ramona Abile, a Palmeiras izjednačava u 53 minuti pogotkom Luana da bi u 60. minuti poveo nakon gola Gustava Gomeza. Deset minuta kasnije Dario Benedeto zabija drugi gol za Bocu i odvodi je u finale.

River Plata je do finala stigla zahvaljujući golu više u gostima. U prvoj utakmici polufinala River Plata je poražena od brazilskog Gremija sa 0-1, a u uzvratu su slavili sa 2-1.

Dvije su momčadi već igrale jedna protiv druge u Copa Liber...

24. travanj 2024 23:47