Strani nogometu samom finišu

Pridružili se Liverpoolu: Atalanta minimalnom pobjedom u gostima kod Ajaxa osigurala osminu finala Lige prvaka

9. prosinca 2020. - 21:40

Nogometaši Atalante svladali su u Amsterdamu domaći Ajax sa 1-0 (0-0) u odlučujućoj utakmici za plasman u osminu finala Lige prvaka i tako se pridružili Liverpoolu, koji je već kolo prije kraja osigurao prvo mjesto u skupini D, a natjecanje završio remijem 1-1 na gostovanju kod danskog Midtjyllanda.

Pobjednički pogodak za Talijane u areni Johan Cruijff postigao je Kolumbijac Luis Muriel u 85. minuti na asistenciju Švicarca Rema Freulera. Gosti su u tom trenutku imali igrača više na terenu, jer je u 79. minuti zbog drugog žutog kartona isključen nizozemski veznjak Ryan Gravenberch.

U Herningu je Liverpool poveo nakon 55 sekundi igre, kad je Mo Salah oduzeo loptu domaćoj obrani i pomalo sretno ju uspio ugurati u mrežu, postavši sa 22 pogotka najbolji strijelac u povijesti Liv...

18. travanj 2024 23:09