Strani nogometliga nacija

Njemačka preuzela vodstvo, Ramos promašio dva jedanaesterca

14. studenog 2020. - 23:12

Nogometna reprezentacija Njemačke preuzela je vodstvo u skupini 4 elitnog razreda Lige nacija nakon što je u susretu 5. kola pobijedila Ukrajinu sa 3-1, a Španjolska u Švicarskoj odigrala 1-1 uz dva promašena jedanaesterca Sergija Ramosa.

Uoči zadnjeg kola Njemačka ima bod više od Španjolske, a odlučivat će njihov međusobni susret u Sevilli.

Ukrajina je povela u Leipzigu u 11. minuti golom Romana Jaremčuka, no "Elf" je u nastavku okrenuo rezultat golovima Leroya Sanea (23) i Tima Wernera (33, 64).

U drugom susretu Švicarska i Španjolska su u Baselu odigrali 1-1, a susret je obilježio domaći vratar Yann Sommer koji je obranio dva jedanaesterca Sergiju Ramosu, novom europskom rekorderu po broju nastupa za reprezentaciju.

Ramosu je to bio 177. nastup za španjolsku vrstu čime j...

24. travanj 2024 09:17