Strani nogometpobjeda kontra sad-a

Nizozemska je prva reprezentacija koja se plasirala u četvrtfinale Svjetskog prvenstva

3. prosinca 2022. - 17:58

Nogometaši Nizozemske prvi su četvrtfinalisti svjetskog prvenstva, kojem je domaćin Katar, nakon 3-1 (2-0) pobjede protiv reprezentacije SAD-a.

Odmah na početku, u 3. minuti, sjajnu je šansu imao najbolji američki igrač Pulišić te su nogometaši SAD-a ostavili bolji dojam u prvom poluvremenu. No, dok su Amerikanci propuštali šanse, Nizozemci su zabijali. U prvih 45 minuta Nizozemska je postigla dva identična pogotka, a strijelci su bili Memphis Depay u 10. i Daleyja Blind u prvoj minuti sudačke nadoknade nakon što je oba puta odlično asistirao Dumfries.

U nastavku susreta obje su reprezentacije imale dosta prilika, pogotovo su opasne bile one nizozemskih nogometaša, no 2-0 je stajalo sve do 76. minute. Tada su SAD-e smanjile na 1-2 neobičnim pogotkom Haji Amira Wrighta. Niz...

23. travanj 2024 08:43