Strani nogometvruća klupa

Nadmašio očekivanja: Jose Mendilibar na klupi Seville i sljedeće sezone

6. lipnja 2023. - 21:46

Pobjednik Europske nogometne lige, španjolski prvoligaš Sevilla očekivano je produžio ugovor svom treneru Joseu Luisu Mendilibaru do ljeta sljedeće godine.

Mendilibar je na klupu Seville stigao 20. ožujka kada se klub nalazio u opasnosti od ispadanja u drugu ligu, no pod njegovim vodstvom Sevilla je u posljednjih 12 kola Primere osvojila 21 bod i stigla do sigurnosti sredine ljestvice, odnosno 12. mjesta, dok je u Europskoj ligi izbacila Manchester United u četvrtfinalu, pa Juventus u polufinalu, da bi prije šest dana boljim izvođenjem 11-eraca u finalu svladala i Romu te tako po sedmi put u svojoj povijesti osvojila to natjecanje i tako izborila ulazak u Ligu prvaka sljedeće sezone.

"Mendilibar je nadmašio očekivanja i stoga smo se odlučili produžiti suradnju za još jednu godinu", objavila je Sevilla.

19. travanj 2024 19:00