Strani nogometNezaustavljivi

Moćni Liverpool maršira prema tituli: Salah konačno uspio zabiti zgoditak Manchester Unitedu

19. siječnja 2020. - 20:02

Nogometaši Liverpoola u najvećem su derbiju engleskog prvenstva na svom Anfieldu svladali Manchester United sa 2-0 (1-0) te sada imaju čak 16 bodova prednosti na vrhu ljestvice.

Liverpool je poveo vrlo rano, u 14. minuti kada je Van Dijk nadskočio obranu gostiju i glavom poslao loptu u mrežu. Konačnih 2-0 postavio je Salah u trećoj minuti sudačke nadoknade iz protunapada, vratar Alisson ispucao je dugu loptu na polovicu Uniteda, a do nje je prvi stigao brzi Egipćanin i jakim udarcem svladao De Geu.

Dejan Lovren nije konkurirao za nastup u momčadi Liverpoola koja sada ima 64  boda, 16 više uz utakmicu manje od drugog Manchester Cityja. Manchester United je ostao peti sa 34 boda, koliko ima i šest Wolverhampton, dok mu četvrti Chelsea bježi pet bodova.