Strani nogometbundesliga

Mladi Španjolac dobio minutažu pa se raspucao: Leipzig stigao do gostujuće pobjede uz dva gola Danija Olma

12. lipnja 2020. - 22:43

Mladi španjolski veznjak Dani Olmo, koji je početkom ove godine stigao u RB Leipzig iz zagrebačkog Dinama, bio je strijelac oba pogotka za svoju momčadi u 2-0 (2-0) gostujućoj pobjedi protiv Hoffenheima u prvom susretu 31. kola njemačkog nogometnog prvenstva.

Olmo je pogotke postigao u samom otvaranju utakmice, u 9. i 11. minuti. Kod prvog gola odlično je lijevom nogom primirio dodavanje Mukielea, a zatim sa 10-ak metara desnom nogom pogodio donji lijevi kut nemoćnog Baumanna na golu domaćih. Samo dvije minute poslije Olmo je praktički istog mjesta pogodio isti kut, ovaj put nakon što mu je Sabitzer glavom spustio loptu.

Olmo je igrao do 78. minute za RB Leipzig, dok je hrvatski reprezentativni napadač Andrej Kramarić odigrao drugo poluvrijeme za Hoffenheim.