Strani nogometenglesko prvenstvo

Miroljubivo u velikom derbiju: remi Manchester Cityja i Liverpoola najviše razveselio konkurenciju

8. studenog 2020. - 21:34

U velikom derbiju 8. kola Engleske lige Manchester City i Liverpool su na kišnom Etihadu odigrali 1-1.

Dugoočekivani sraz dviju momčadi koji je zadnjih sezona izravno odlučivao o prvaku, ipak nije ponudio spektakularni nogomet. Više nakon utakmice može žaliti City koji je promašio kazneni udarac u završnici prvog dijela.

Prvak je poveo iz kaznenog udaraca u 12. minuti kada je Walker srušio Manea, a Egipćanin Mo Salah rutinski realizirao penal. U prvih pola sata dvoboja Liverpoool je bio puno bolja momčad, promašili su još dvije prilike za povećanje vodstva, dok je domaćin bio neuvjerljiv. U 31. minuti City je ipak izjednačio iz prve prave šanse, a u kaznenom prostoru sjajno se snašao Gabriel Jesus. U 42. minuti branič Liverpoola Gomes, a iz kaznenoga udarca Belgijanac De ...

19. travanj 2024 02:48