Strani nogometpuskas arena

Mađari držali Portugal u neizvjesnosti do samog kraja, a onda presudili Ronaldo i Guerreiro

15. lipnja 2021. - 19:53

Nogometna reprezentacija Portugala pobjedom 3-0 (0-0) nad Mađarskom u dvoboju prvog kola skupine F Europskog prvenstva, odigranom u utorak u Budimpešti, započela je put prema obrani naslova osvojenog prije pet godina u Francuskoj.

Vodeći pogodak za Portugal postigao je Raphael Guerreiro u 84. minuti, a strijelac preostala dva gola bio je kapetan Cristiano Ronaldo koji je u 87. minuti realizirao kazneni udarac, a u 92. minuti postavio konačnih 3-0.

Sukladno očekivanjima, branitelji naslova europskog prvaka uspostavili su terensku nadmoć od prvog dodira s loptom i već u petoj minuti mađarska obrana je bila na velikom iskušenju. Diogo Jota je imao mnogo prostora, ali je njegov udarac s ruba kaznenog prostora zaustavio domaći vratar Peter Gulacsi.