Strani nogometbez završnice

Lyon napravio iznenađenje: odlično se obranili protiv favoriziranog Juventusa, dočekali svoju priliku da začine uzvratni susret

Piše Toni Bilić
26. veljače 2020. - 23:33
Juventus' Portuguese forward Cristiano Ronaldo (2nd-L) kicks the ball during the UEFA Champions League round of 16 first-leg football match between Lyon and Juventus at the Parc Olympique Lyonnais stadium in Decines-Charpieu, central-eastern France, on February 26, 2020. (Photo by Jean-Philippe KSIAZEK/AFP)AFP (Jean-philippe Ksiazek, Franck Fife

Juventus je s 1:0 izgubio kod Lyona i tako se pridružio Liverpoolu i PSG-u koji su kao favoriti minimalno poraženi u prvim susretima osmine finala. Ove tri momčadi su među glavnim kandidatima za titulu europskog prvaka, ali morat će se itekako oznojiti i za prolaz u četvrtfinale. Gostujući navijači stigli su na Groupama Stadium i bodrili Juventus, ali njihova momčad nije odigrala na razini svog ugleda i snage. Pogotovo u prvom poluvremenu, kada nisu imali niti jedan udarac u okvir domaćega gola.

Bolju igru Lyon je okrunio u 31. minuti Aouara prošao po lijevoj strani i ubacio na prvu stativu, a tamo je Tousart zabio na oduševljenje tribina. Mogli su domaćini povesti i deset minuta ranije, kada je Ekambi nakon kornera glavom pogodio gredu. Isti igrač imao je priliku i za drugi go...

20. travanj 2024 16:43