Strani nogometBavarcima prvo mjesto

Luda završnica u Amsterdamu: Bayern preokrenuo rezultat u posljednje tri minute, Ajax poravnao u sudačkoj nadoknadi

13. prosinca 2018. - 00:14
2018-12-12T215217Z_1842410113_RC176B6F71A0_RTRMADP_3_SOCCER-CHAMPIONS-AJA-BAY.JPG

U dvoboju koji je odlučivao o prvom mjestu u skupini E nogometne Lige prvaka Bayern je u Amsterdamu odigrao 3-3 protiv Ajaxa obranivši prvu poziciju.

Bila je to sjajna utakmica u kojoj je Bayern poveo, Ajax je potom okrenuo rezultat u svoju korist da bi Bavarci s dva gola stigli do novog vodstva. Ipak, Ajax je izjednačio na 3-3 u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Bavarci su poveli u 13. minuti golom Roberta Lewandowskog na asistenciju Sergea Gnabryja. Poljski napadač je imao sjajnu priliku i u 27. minuti, ali je s tri metra pogodio suparničkog vratara.

Na otvaranju drugog dijela Ajax je opasno pritisnuo Bavarce i pritisak se isplatio u 62. minuti kada je Dušan Tadić zabio za 1-1. Lewandowski je nemoguće promašio i u 62. minuti, a četiri minute kasnije Ajax je ostao s igračem manje ...

24. travanj 2024 05:42