Strani nogometdobili krila

Luda utakmica u Istanbulu: niti hat-trick Kahvecija turskom Basaksehiru nije pomogao da dobije Leipziga

2. prosinca 2020. - 21:28

Nogometaši RB Leipziga osvojili su važna tri boda u borbi za plasman u osminu finala Lige prvaka nakon što su u 'ludom' susretu u Istanbulu pobijedili Istanbul Basaksehira sa 4-3.

Gosti su imali 2-0 i 3-1, no domaćin je predvođenin trostrukim strijelcem Irfanom Kahvecijem uspio izjednačiti na 3-3. Ipak, u drugoj minuti nadoknade njemački sastav je stigao do pobjede.

Leipzig je poveo u 26. minuti, Marcel Sabitzer je pucao sa više od 25 metara, ali je lopta na putu do gola pogodila Yussufa Poulsena i prevarila domaćeg vratara. Mukiele je u 43. minuti zabio za 2-0, no u posljednjim trenucima prvog dijela Irfan Kahveci je vratio turskog prvaka u život. Edin Višća je iz kornera uputio prizemnu loptu na rub kaznenog prostora, a Kahveci je sjajnim udarcem pogodio za 2-1.