Strani nogometliga prvaka

Liverpoolu Red Bull dao krila: Leipzig počastio ‘redse‘ kardinalnim pogreškama obrambenih igrača što su iskoristili Salah i Mane

16. veljače 2021. - 23:22

Liverpool je s 2:0 slavio nad Leipzigom u Budimpešti, gdje su Nijemci bili domaćini zbog ograničenja vezanih za koronavirus u njihovoj domovini. Ova pobjeda donijet će 'redsima' toliko potreban mir, nakon što su u Premiershipu izgubili tri utakmice zaredom te se praktično oprostili od obrane titule engleskog prvaka. Nije Leipzig odigrao loše, ali presudile su im dvije kardinalne pogreške u obrani, što je momčad Jürgena Kloppa znala iskoristiti.

U prvom poluvremenu igralo se ravnopravno, već u 6. minuti bivši dinamovac Olmo je pogodio stativu nakon ubačaja Angelina. Nedugo zatim Salah je bio sam pred vratarom Gulacsijem, koji je spasio svoju mrežu. Dvije prilike potom imao Mane, ali je glavom pucao preko gola, a drugi put je Gulacsi još jednom dobro intervenirao. Još jednu pril...

19. travanj 2024 11:43