Strani nogometveliki derbi

Liverpool srušio jalovi Manchester City na svom Anfieldu

16. listopada 2022. - 20:37

U posljednjoj utakmici 10. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na svom Anfieldu svladao Manchester City sa 1-0 (0-0).

U siromašnoj utakmici tijekom koje je City imao jalovu nadmoć, a LIverpool se ograničio na protunapade pobjednika je odlučio Mohamed Salah u 76. minuti. Nakon ispucavanja Allisona Cancelo je promašio loptu pa je Salah izbio sam ped Edersona te ga rutinirano svladao.

S ova tri boda Liverpool je skočio na osmo mjesto sa 13 bodova, 10 manje od drugog Cityja.

Suparnik zagrebačkog Dinama u skupini E Lige prvaka Chelsea nastavio je nizati pobjede pod novim menadžerom Grahamom Potterom, "plavi" su kao gosti svladali Aston Villu sa 2-0 (1-0). Strjelac oba gola bio je Mason Mount, on je u 6. minuti iskoristio veliku pogrešku domaćeg stopera Mingsa, da bi u 65. iz ...

23. travanj 2024 21:31