Strani nogometpremier league

Liverpool doživio četvrti uzastopni prvenstveni poraz, Everton nakon 20 godina slavio na Anfieldu

20. veljače 2021. - 21:02

Dvadeset godina su čekali nogometaši i navijači Evertona gostujuće slavlje u Merseyside derbiju, a dočekali su ga u subotnjem dvoboju 25. kola engleske Premier lige, u kojem je bilo 2-0 (1-0) za momčad u plavim dresovima.

Liverpool je doživio četvrti uzastopni prvenstveni poraz i četvrti put u nizu nisu je momčad Juergena Kloppa poražena na Anfieldu.

Everton je do prvog pogotka stigao već u 3. minuti, kad je James Rodriguez idealno poslužio Brazilca Richarlisona koji je svladao sunarodnjaka Alissona. Jordan Pickford je sjajnim reakcijama u više navrata spriječio Liverpoolove igrače u postizanju izjednačujućeg pogotka, da bi u 81. minuti Trent Alexander-Arnold skrivio kazneni udarac koji je dvije minute poslije u konačnih 2-0 pretvorio Gylfi Sigurdsson.