Lille Domagoja Bradarića pobjedom kod Angersa osvojio titulu i prekinuo dominaciju PSG-a, Kovačev Monaco izborio u Ligi prvaka

Piše Ivan Renić
23. svibnja 2021. - 23:17

Zadnje kolo presudilo je i francuskom prvenstvu odlučivši novog prvaka, a to je Lille. Fantastičnu sezonu završili su slavljem protiv Angersa s 2:1 te si tako priskrbili četvrtu ligašku titulu, prvu nakon 10 godina. Domaćine su načeli već u 10. minuti pogotkom Davida, a vodstvo je udvostručio Yilmaz u 45. Smanjio je Fulgini u drugoj minuti sudačke nadoknade, no vremena za šok više nije bilo. Lille je novi šampion Francuske!

Okončana je tako trogodišnja dominacija PSG-a koji je ostao samo bod kratak. I oni su identičnim rezultatom bili bolji u posljednjem dvoboju protiv Bresta, no slavlje je izostalo po završetku susreta.

Dobra vijest je i da je naš Niko Kovač s Monacom završio na trećem mjestu izborivši tako nastup u Ligi prvaka. Klub iz Kneževine remizirao je s Lensom b...

20. travanj 2024 00:35