Strani nogometisplatilo im se

Konačno uspjeli proći osminu finala: nakon tri uzastopne eliminacije PSG je pobjedom nad Borussijom izborio oktet Lige prvaka

11. ožujka 2020. - 23:03

PSG je nadoknadio poraz u Dortmundu od prije tri tjedna, sa sinoćnjih 2:0 pred praznim tribinama Parka prinčeva Parižani su preko Borussije prvi put nakon četiri godine dohvatili četvrtfinale Lige prvaka. Domaćini su zasluženo prošli dalje, njemačka momčad odigrala je blijedo, puno slabije nego u pobjedi 2:1 na svom terenu. Do rezultata koji ih je vodio dalje PSG je došao u 28. minuti, kada je glavom nakon kornera Di Marije zabio Neymar. Prethodno je tri minute ranije Di Maria namjestio i veliku priliku Cavaniju, ali je Urugvajac pucao pored gola.

Parižanima je i tih 1:0 bilo dovoljno za prolaz zbog gola u gostima, ali u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena zabili su i drugi pogodak. Na oštar ubačaj Sarabije loptu je u gol skrenuo Bernat i PSG je na odmor otišao s velikih 2:0....

16. travanj 2024 15:59