Strani nogomettreći u skupinama

Kakav šok na olimpijskom nogometnom turniru: Argentina, Francuska i Njemačka ostali bez četvrtfinala

28. srpnja 2021. - 18:46

Četvrtfinale olimpijskog turnira za nogometaše ostalo je bez reprezentacija Argentine, Francuske i Njemačke koji su natjecanje po skupinama završili na trećem mjestu u svojim grupama.

Nijemci su na Igrama u Rio de Janeiru izgubili finale od Brazila, a u Tokiju su ostali bez plasmana u nokaut fazu završivši natjecanje u skupini D na trećem mjestu. U zadnjem kolu im je trebala pobjeda protiv Obale Bjelokosti, ali je utakmica završila 1-1. Tako su Bjelokošćani s pet bodova osvojili drugo mjesto, a Njemačka je s četiri ostala na trećem mjestu. Brazil je osvojio prvo mjesto sa sedam bodova do kojih je stigao pobjedom 3-1 protiv Saudijske Arabije.

Francuska je u zadnjem kolu doživjela uvjerljiv poraz 0-4 od domaće reprezentacije koja je jedina natjecanje po skupinama završila s ma...

20. travanj 2024 07:13