Strani nogometprekinuli crni niz

Juranovićev Union Berlin svladao Eintracht i sve je bliži Ligi prvaka sljedeće sezone

19. ožujka 2023. - 17:51

Nogometaši Union Berlina slavili su pred svojim navijačima u ogledu 25. kola Bundeslige, pobijedili su s 2-0 Eintracht iz Frankfurta.

Bodove je domaćin, za kojeg je cijelu utakmicu odigrao hrvatski reprezentativac Josip Juranović, osigurao golovima u drugom poluvremenu. Prvo je Khedira pogodio suparničku mrežu u 53. minuti, dok je konačnih 2-0 postavio Behrens pogotkom u 75. minuti. S ova tri boda Union Berlin se vratio na treće mjesto ljestvice, dok je Eintracht ostao šesti.

Ovo je bila prva pobjeda Union Berlina nakon pet utakmica u nizu, u svim natjecanjima, bez slavlja. Prije ovog susreta u Bundesligi je berlinski Union imao dva remija i poraz, dok je u Europskoj ligi upisao remi i poraz od belgijskog Union St. Gilloisa i pritom ispao u osmini finala.