Strani nogomettek je prvo kolo

Iznenađenja muškom nogometnom turniru: Meksiko deklasirao Francusku, Egipat zaustavio Španjolsku

22. srpnja 2021. - 14:06

U susretu prvog kola A skupine olimpijskog turnira nogometaša, Meksiko je deklasirao Francusku sa 4-1, dok su u susretu C skupine Španjolska i Egipat  odigrali bez golova.

Meksiko je u Tokiju pobijedio Francusku sa 4-1, a svih pet golova je palo u drugom poluvremenu.

Meksiko je poveo u 47. minuti golom Aleixa Vege, a osam minuta kasnije Sebastian Cordova je povisio na 2-0. Francuski kapetan Andre Pierre Gignac i jedan od trojice igrača starijih od 23 godine je smanjio na 2-1 u 69. minuti, no u samoj završnici utakmice Meksiko je zabio još dva gola, a strijelci su bili Uriel Antuna (80) i Eduardo Aguirre (90+1).

U drugom susretu iz ove skupine snage će odmjeriti Japan i Južna Afrika.

Na otvaranju skupine C Egipat je u Sapporu priredio iznenađenje odigravši 0-0 protiv Španjolske. Za...

19. travanj 2024 06:43