Istanbul Basaksehir osvojio prvi naslov, Vida strijelac protiv Fenerbahčea

20. srpnja 2020. - 08:04

Nogometaši istanbul Basaksehira osvojili su naslov turskog prvaka po prvi puta u svojoj 30-godišnjoj povijesti, oni su u susretu pretposljednjeg 33. kola na svom terenu svladali Kayserispor, kojega vodi hrvatski stručnjak Robert Prosinečki, sa 1-0 (1-0), dok je njihov jedini konkurent Trabzonspor izgubio kao domaćin od Konyaspora sa 3-4 (1-1), pa Istanbul Basaksehir kolo prije kraja ima nedostižnih sedam bodova prednosti.

U Istanbulu je domaćinu trebala pobjeda za naslov, a gostima za ostanak u ligi. Domaći su stigli bliže svom cilju u 19. minuti kada je Tekdemir postigao pogodak za 1-0, a pokazat će se kako je to na kraju bio i jedini gol na utakmici.

U drugom poluvremenu dogodila se i kontroverzna situacija, u 65. minuti je nestalo struje na stadionu i dvoboj je bio prekinut n...

20. travanj 2024 07:51