Strani nogometliga nacija

Golijada u Kolnu: Švicarci odnijeli bod ‘elfu‘, briljirao napadač Dinama Mario Gavranović s dva postignuta zgoditka

13. listopada 2020. - 23:01

Njemačka i Švicarska odigrale su u Kolnu u Ligi nacija sjajnu utakmicu sa šest golova koja je na koncu završila 3-3, dok je u drugom susretu skupine 4 Ukrajina u Kijevu pobijedila Španjolsku sa 1-0.

Švicarska je vodila sa 2-0 i 3-2, ali je domaćin uspio izjednačiti, a u završnici bio bliži pobjedi.

Gosti su poveli u petoj minuti golom napadača zagrebačkog Dinama Marija Gavranovića. Shaqiri je ubacio iz kornera, njemačka obrana izbila je loptu na rub kaznenog prostora gdje ju je Freuler vratio pred njemačka vrata do Gavranovića koji je lijepo glavom zabio za 1-0.

U 26. minuti Švicarska je povela sa 2-0 nakon brze konte koju je u pogodak pretvorio Freuler. No samo dvije minute kasnije Werner je smanjio na 1-2. Njemačka je mogla izjednačiti u 48. minuti, no Kai Havertz je po...

20. travanj 2024 01:02