Strani nogometperišiću 69 minuta

Flickov 'medeni mjesec' je završio: Bayer pobijedio Bayern u Muenchenu i prekinuo pobjednički niz bavarskog kluba

30. studenog 2019. - 22:17

U derbiju 13. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayer Leverkusen je u Munchenu pobijedio Bayern sa 2-1 prekinuvši pobjednički niz bavarskog sastava od četiri utakmice.

Bio je to i prvi poraz Hansa-Dietera Flicka nakon što je naslijedio Niku Kovača.

Flick je u prva četiri nastupa na klupi njemačkog prvaka upisao četiri pobjede (Olympiakos 2-0, Borussia Dortmund 4-0, Fortuna 4-0, Crvena zvezda 6-0) uz razliku pogodaka 16-0, no pobjednički niz je stao u derbiju protiv "Apotekara".

Dvostruki strijelac bio je Leon Bailey (10, 35), a kod oba gola asistirao mu je Kevin Volland. Za Bayern je zabio Thomas Muller u 34. minuti. Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić igrao je za Bayern do 69. minute, dok su gosti od 82. bili bez isključenog Jonathana Taha.