Strani nogometFinale europske lige

Villarreal pobijedio United nakon drame od tri sata i čak 22 izvedena jedanaesterca, De Gea tragičar

26. svibnja 2021. - 23:56

Nogometaši Villarreala pobjednici su ovosezonskog izdanja Europske lige, oni su finalu u Gdanjsku svladali Manchester United sa 12-11 (1-0, 1-1, 1-1) nakon boljeg izvođenja 11-eraca.

Villarreal je poveo golom Gerarda Morena (29), a poravnao je Edinson Cavani (55).

Španjolski je predstavnik jednu od svojih rijetkih prilika iskoristio u 29. minuti kada je Dani Parejo ubacio s lijeve strane, a Moreno izbjegao pozornosti Lindeloefa i iz blizine svladao De Geu.

Manchester United je dominirao većim dijelom utakmice, no samo je Cavani u 55. minuti uspio poslati loptu iza leđa Rullija i to uz priličnu dozu sreće jer je u gužvi u kaznenom prostoru Villarreala uspio skrenuti loptu i prevariti vratara koji se već bacio u namjeri da zaustavi udarac s distance.