Strani nogometuvjerljiva pobjeda

Englezi silovito krenuli, Irancima su zabili šest golova. Utakmica je imala čak 27 minute nadoknade

21. studenog 2022. - 16:20

U prvoj utakmici u skupini B na Svjetskom nogometnom prvenstvu Engleska je na stadionu Khalifa International uvjerljivo svladala Iran sa 6-2 (3-0).

Strijelci za europske doprvake bili su Jude Bellingham (35), Bukayo Saka (43, 62), Raheem Sterling (45+1), Marcus Rashford (71) i Jack Grealish (89), dok je pogoci za Iran djelo Mehdija Taremija (65, 90+13-11m).

Englezi su dominirali od samoga starta utakmice, preselili su igru na polovicu Irana koji se odlučio na iznimno defenzivnu taktiku.

Prvu priliku Engleska je stvorila u 7. minuti kada je Kane prihvatio loptu na desnoj strani, ubacio loptu pred vratar gdje je vratar Beiranvand u posljednji trenutak "skinuo" loptu s glave Sterlinga. No, u nastavku intervencije Beiranvand se sudario sa svojim stoperom Majidom Hosseinijem te zbog ozl...

20. travanj 2024 06:22