Strani nogometkompletirano prvo kolo

Efikasna večer u Europa ligi: Ljubičić zabio u pobjedi Slovana, Vlašić asistent u debaklu Moskovljana

20. rujna 2019. - 01:01

Hrvatski reprezentativac Josip Brekalo bio je jedan od najboljih igrala Wolfsburga u pobjedi 3-1 protiv Oleksandrije u susretu prvog gola I skupine Europske lige.

Brekalo je upisao pogodak i asistenciju. Među strijelce se upisao i Marin Ljubičić, dok su Nikola Vlašić i Borna Barišić zabilježili asistencije.

Wolfsburg je rutinski stigao do prvih bodova u Europskoj ligi pobijedivši ukrajinski sastav sa 3-1.

Domaćine je doveo u vodstvo Max Arnold u 20. minuti opalivši s više od 25 metara. Pomogao mu je gostujući vratar Jurij Pankiv lošom reakcijom. Samo četiri minute kasnije bilo je 2-0. Brekalo je sjajno petom proigrao Admira Mehmedija koji je iskosa prebacio Pankiva. Gosti su smanjili u 66. preko Jevhena Banade, no samo minutu kasnije Brekalo je vratio na dva razlike.