Strani nogometNOGOMETNA EUROPA

Dvije asistencije Pašalića, Napoli i dalje stopostotan, Vlašić ostao na klupi West Hama, drama na tribinama Newcastlea

17. listopada 2021. - 22:13

Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić upisao je dvije asistencije u 4-1 (2-1) gostujućoj pobjedi Atalante protiv Empolija u susretu 8. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Pašalić, koji je odigrao čitav susret za Atalantu, prvo je u 12. minuti iskoristio pogrešku suparničkog stopera koji je promašio loptu, ubacio mu se iza leđa i zatim idealno uposlio Iličića kojemu nije bilo teško sa 10 metara zatresti mrežu. U samoj završnici utakmice, u 89. minuti naš je reprezentativac pratio dugi trk Zapate koji je krenuo sa svoje polovice te potom odigrao idealan dupli pas s Kolumbijcem koji je s pet metara lako pogodio za svoj 100. pogodak u Serie A u karijeri.

U međuvremenu je Iličić u 26. minuti prekrasnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio za 2-0, vrlo brzo potom, u 30. minuti je Di Francesco iz protunapada smanjio na 2-1, no početkom drugog poluvremena je Viti autogolom u 49. minuti odveo Atalantu na dva gola prednosti. Potom je Iličić "uspio" još i zapucati kazneni udarac.

Šesta Atalanta sada ima 14 bodova, kao i peti Lazio, dok je Empoli 11. s devet bodova.

Milan Badelj odigrao je prvo poluvrijeme za Genou koja je na svom terenu igrala 2-2 protiv Sassuola. Gosti su poveli 2-0 golovima Scamacce (17, 21), no Destro (27) i Vasquez (89) spasili su bod za Genou koja je sada 17. sa šest bodova. Sassuolo je 14. s osam bodova.

Nogometaši Napolija zadržali su stopostotni učinak u talijanskom prvenstvu i nakon 8. kola zahvaljujući minimalnoj 1-0 (0-0) domaćoj pobjedi protiv Torina, kojega vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić.

Napoli je do pobjedničkog pogotka stigao pred sam kraj susreta, u 81. minuti kada je Osimhen uspio glavom iz gužve zatresti mrežu gostiju.

Josip Brekalo odigrao je čitav susret za Torino koji je 12. na ljestvici s osam bodova, dok Marko Pjaca zbog ozljede nije konkurirao za nastup.

Napoli je vodeći s maksimalna 24 boda, dva više od drugog Milana.

Nogometaši Tottenham Hotspura u susretu su 8. kola engleskog prvenstva kao gosti svladali Newcastle United sa 3-2 (3-1), a susret je obiilježio polusatni prekid u prvom poluvremenu zbog pomoći koja se ukazivala jednom od gledatelja kojemu je ppozlilo na tribinama.

Newcastle je odlično počeo i poveo golom Wilsona u 2. minuti, no Ndombele u 18. i Kane u 22. su vrlo brzo osigurali preokret. Uslijedio je dugotrajni prekid nakon kojega je Son u četvrtoj minuti nadoknade prvog dijela golom za 3-1 okrunio odličnu kombinaciju Lucasa Moure i Kanea. U nastavku je Tottenham mirno držao utakmicu pod kontrolom usprkos velikoj pogrešci Diera koji je postigao autogol u 89. minuti za konačnih 3-2.

Tottenham je sada peti sa 15 bodova, koliko ima i četvrti Brighton and Hove Albion, dok je Newcastle ostao pretposljednji, 19. s tri boda koliko ima i 18. Burnley, dok posljednji Norwich City ima samo bod manje.

Suparnik zagrebačkog Dinama u skupini H Europske lige West Ham United u susretu je 8. kola engleskog prvenstva kao gost svladao Everton sa 1-0 (0-0). Jedini gol na utakmici postigao je Ogbonna udarcem glavom u 74. minuti nakon ubačaja Bowena. Hrvatski reprezentativni veznjak Nikola Vlašić ostao je svih 90 minuta na klupi West Hama koji je ovom pobjedom stigao Everton na ljestvici, oba sastava sada imaju po 14 bodova, kao i Manchester United te se nalaze na pozicijama od šest do osam.

Na vrhu je Chelsea sa 19 bodova, drugi Liverpool ima 18, a treći Manchester City 17.

West Ham je vodeći u skupini H nakon dva kola s maksimalnih šest bodova, slijede Dinamo i Genk sa po tri, dok je na dnu bečki Rapid bez bodova.