Strani nogometliga prvaka

Drama u Londonu: Werner i Mount šokirali Madriđane i odveli Chelsea u veliko finale!

Piše Toni Bilić
5. svibnja 2021. - 22:53

U finalu Lige prvaka 29. svibnja u Istanbulu će igrati dva engleska predstavnika, Chelsea i Manchester City. Chelsea je sinoć izbacio Real Madrid, nakon 1:1 u gostima slavili su na svom Stamford Bridgeu s 2:0. Drugi put u tri sezone imat ćemo englesko finale, nakon što je 2019. Liverpool bio bolji od Tottenhama.

Zinedine Zidane je, kao i u prvoj utakmici, zaigrao u atipičnoj formaciji s trojicom u obrani, a posebno je iznenadio postavljanjem ofenzivnog krila Viniciusa na desnog beka. Realova obrana nije baš dobro funkcionirala u sustavu na kojeg nisu navikli, 'kraljevski klub' imao je više loptu u nogama, ali Chelsea je od početka stvarao prilike. U 12. minuti Rüdiger je pucao iz daljine, Courtois je obrani, šest minuta poslije Werner je zatresao mrežu, ali je pogodak opravdano poništen zbog zaleđa.

Odgovorio je Real u 26. minuti odličnim udarcem Benzeme s ruba šesnaesterca, ali Mendy je sjajno obranio. Dvije minute potom domaćini su poveli. Kante je lijepo povukao kontru, dodao Havertzu koji je pogodio gredu, no na odbijenoj lopti bio je Werner i Nijemac je zabio u praznu mrežu. Još jednu priliku imao je u 35. minuti Benzema nakon što mu je slijeva nabacio Modrić, no opet je odlično reagirao vratar Mendy.

Drugo poluvrijeme nije donijelo ništa bolju igru Reala, dapače, Chelsea je promašivao prilike kojima je mogao dosta rano riješiti utakmicu. Posebno se proslaviti mogao Havertz, pogodio je još jednu gredu, a jednom mu je obranio Courtois. Prilike su imali i Mount, koji je pucao preko gola, te Kante, kojem je također obranio Courtois, a Thiago Silva je nakon kornera glavom pucao pored gola.

Ipak, Real nije kaznio promašaje domaćih ni zabio gol za produžetke, već je Chelsea u 85. minuti ipak došao do drugoga pogotka. Po desnoj strani prošao je Pulišić, ubacio u sredinu, gdje je Mount zabio za potvrdu pobjede.

Chelsea – Real Madrid 2:0 (1:0)

London – Stadion Stamford Bridge. Bez gledatelja.
Sudac: Daniele Orsato (Italija).
Strijelci: 1:0 Werner (28), 2:0 Mount (85).
Najbolji igrač: N'Golo Kante (Chelsea).

Chelsea (3-4-1-2): E. Mendy – Christensen, Thiago Silva, Rüdiger – Azpilicueta (od 88. James), Kante, Jorginho, Chilwell – Mount (od 89. Ziyech) – Havertz (od 90.+4 Giroud), Werner (od 67. Pulišić).

Real Madrid (3-5-2): Courtois – Eder, Ramos, Nacho – Vinicius (od 63. Asensio), Modrić, Casemiro (od 76. Rodrygo), Kroos, F. Mendy (od 63. Valverde) – Benzema, Hazard (od 89. Diaz).

19. lipanj 2021 04:54