Strani nogometpobijedio šerif

Dortmundska Borussia slavila u Istanbulu: Bellingham postao najmlađi igrač u povijesti koji je zabio u dvije utakmice zaredom

15. rujna 2021. - 20:48

Odigrane su prve dvije utakmice 1. kola po skupinama Lige prvaka ove srijede, a pobjede su upisali Borussia Dortmund i Šerif.

Njemački sastav je gostovao u Istanbulu gdje je, u sklopu skupine C, pobijedio Bešiktaš 2-1. Utakmica je riješena u prvom poluvremenu kada su postignuta oba pogotka. Prvo je Bellingham zabio u 20. minuti, dok je potom sve pripremio Haalandu koji je u nadoknadi prvog dijela zabio za 2-0.

Domaćin je smanjio kasno da bi ovaj dvoboj potpuno zakomplicirao. Javi Montero je zabio u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Na tom je ogledu Bellingham postavio rekord Lige prvaka, jer je postao najmlađi igrač u povijesti ovog natjecanja koji je zabio barem pogodak na dvije utakmice u nizu (njemu se računa posljednja iz prošle sezone i premijerna u ovoj). Bellingham je učini...

25. travanj 2024 05:21