Derbi začelja u našoj skupini: Cipar i Malta podijelili bodove u golovima bogatoj utakmici

11. listopada 2021. - 20:42

Reprezentacija Cipra nije uspjela uzvratiti malteškoj izabranoj vrsti za uvjerljiv rujanski poraz (0-3) u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022. odigravši 2-2 (1-0) u utakmici 8. kola skupine H odigranoj u ponedjeljak na stadionu AEK-a u Larnaci.

Iskusni veznjak Fotis Papoulis doveo je domaću reprezentaciju u vodstvo već u 7. minuti. Malta je izjednačila u 53. minuti, a strijelac je bio branič Zach Muscat. Pieros Sotiriou je pogotkom u 80. minuti ponovno doveo Ciprane u vodstvo koje je domača reprezentacija držala do osme minute sučevog dodatka, kad je za konačnih 2-2 pogodio Jurgen Degabriele.

Cipar je drugim remijem došao na pet bodova, koliko ih ima i Malta, ali je uz bolju gol-razliku ostala na petom mjestu, dok su Ciprani i dalje na dnu. Vodeća Hrvatska i Rusija imaj...

22. travanj 2024 09:16