Strani nogometuzbudljiva završnica

Nakon Francuza i Turaka, još dvije reprezentacije osigurale EURO

14. studenog 2019. - 23:52

Engleska, Turska, Francuska i Češka plasirali su se na EURO 2020 nakon odigranih susreta kvalifikacija u četvrtak.

Engleska je u skupini A na Wembleyu "demolirala" Crnu Goru s 7-0 i ostvarila vizu za EURO,  već nakon prvog dijela bilo je 5-0 za "Gordi Albion", uz "hat-trick" Harrya Kanea.

Češka je izborila EURO domaćom pobjedom nad Kosovom od 2-1. U Plzenju su Kosovari poveli golom Nuhiua, a Češka je izjednačila u 72. minuti pogotkom Krala. Junak dvoboja Kral zabio je drugi gol u 79. minuti za preokret i veliko slavlje Čeha.

U skupini vodi Engleska s 18 bodova, Češka ima 15 bodova, a Kosovo 11.

Turski nogometaši plasirali su se na EURO 2020 nakon što su u dvoboju skupine H u Istanbulu odigrali 0-0 sa Islandom, a taj rezultat je odveo na EURO i svjetske prvake Francuze...

24. travanj 2024 01:10