Strani nogometManchester united promašio dva penala

Tottenham 'smrznuo' Anfield u prvoj minuti, 'redsi' se vratili i stigli do pobjede: Lovren odigrao cijeli susret, dobio i žuti karton

27. listopada 2019. - 21:35

U derbiju 10. kola engleskog nogometnog prvenstva, reprizi finala Lige prvaka, Liverpool je pobijedio Tottenham sa 2-1 nakon što su Spursi vodili na poluvremenu.

Gosti su šokirali Anfield već u 47 sekundi utakmice. Son Heung-Min je pucao s ruba kaznenog prostora, lopta se od Lovrenove glave odbila u vratnicu, a Kane je pospremio odbijanac u mrežu. Bio je to jedini udarac Tottenhama u prvom dijelu u okvir suparničkog gola.

Liverpool je do kraja poluvremena imao nekoliko sjajnih prilika, no pričuvni vratar Paulo Gazzaniga je radio čuda na vratima 'Spursa'. U 27. minuti je skinuo udarac Salaha s ruba kaznenog prostora, a potom i odbijanac Firmina. Samo dvije minute kasnije obranio je udarac Virgila van Dijka, a nedugo potom i fantastičan udarca Alexandera-Arnolda.