Strani nogometZapažena uloga

Nastavio jednako i nakon finala Europskog prvenstva za mlade: Olmo donio pobjedu reprezentaciji Španjolske

6. rujna 2019. - 21:46
2019-06-30T195446Z_165171819_RC14CB2468B0_RTRMADP_3_SOCCER-U21-FINAL.JPG

Dinamov nogometaš Dani Olmo postigao je u petak pogodak za mladu reprezentaciju Španjolske, koja je sa 1-0 pobijedila na gostovanju Kazahstan na startu kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Olmo je bio najistaknutiji igrač utakmice, a u 28. minuti zatresao je mrežu iz penala, kojeg je sam izborio.

Olmo je tako nastavio ondje gdje je stao u lipnju kada je u finalu Europskog prvenstva (U-21) zabio gol u pobjedi Španjolske 2-1 nad Njemačkom, prilikom čega je bio proglašen najboljim igračem utakmice, te je uvršten u najbolju momčad prvenstva. Nakon tog europskog naslova većina igrača se oprostila od reprezentacije, a 21-godišnji Olmo je postao kapetan.

U petak je u Astani prvi put zaigrao s kapetanskom vrpcom oko ruke i s brojem 10 na leđima. U 57. minuti Španjolska je imala još ...

18. travanj 2024 20:18