Strani nogometbez puno muke

Bayern uvjerljiv u derbiju kola Bundeslige: Lewandowski postigao hat-trick, Perišić upisao debi

24. kolovoza 2019. - 22:41

Nogometaši njemačkog prvaka Bayerna s uvjerljivih su 3-0 (1-0) pobijedili Schalke na gostovanju u Gelsenkirchenu, zahvaljujući 'hat-tricku' svog najboljeg strijelca Roberta Lewandowskog, a nešto više od pola sata odigrao je i Ivan Perišić u svom debiju za 'bavarce'.

Lewandowski je vodeći pogodak postigao iz kaznenog udarca u 20. minuti, a izborio ga je Kingsley Coman na kojem je napravljen prekršaj za najstrožu kaznu. To je bio jedini pogodak u prvom dijelu, a preostala dva Poljak je postigao u drugom poluvremenu, u kojem je u 57. minuti ušao i Ivan Perišić zamijenivši Sergea Gnabryja. U istoj minuti ušao je i Philippe Coutinho zamijenivši Thomasa Muellera.

Lewandowski je gol za 2-0 postigao u 50. minuti sjajno izvedenim slobodnim udarcem sa 25 metara, da bi konačnih 3-0 p...

20. travanj 2024 05:39