Strani nogometnada ispod radara

Roko Jureškin, mladac ponikao u školi braće Vučko i Primorcu iz Stobreča, postigao prvijenac u dresu Sereda

11. kolovoza 2019. - 18:47

Lijepu karijeru u Slovačkoj gradi 19-godišnji veznjak Roko Jureškin iz Splita koji je do prije par rmjeseci igrao za trećeligaša Primorac iz Stobreča. U porazu njegovog Sereda na gostovanju kod Nitre (rezultat je 3:2 za domaćine) Roko je dao svoj prvijenac u slovačkoj ligi.

Ušao je sa u 62 minuti umjesto Clebera i nakon 16 minuta igranja zabio je gol za 3:2. Da je ranije je ušao Sered bi možda izborio povoljniji rezultat jer je Jureškinov suigrač Dino Špehar tri minute prije smanjio na 3-1. No, rezultatski zaostatak bio je prevelik.

Zaostatka u Jureškinovoj karijeri i nema nego se u njegovom razvoju odvija sve po planu na zadovoljstvo vlasnika Primorca, braće Luke i Jurice Vučka koji su stvorili ovog igrača i uvijek govorili da je Roko igrač za velike domete, samo ih u Hrv...

20. travanj 2024 01:58