Strani nogometPoznati finalisti

Senegal slavio u produžetku nakon velike pogreške vratara, Alžir pogotkom iz slobodnog udarca u sudačkoj nadoknadi

15. srpnja 2019. - 09:30

U finalu ovogodišnjeg Afričkog nogometnog prvenstva koje se održava u Egiptu igrat će Senegal i Alžir.

Senegal je u prvom polufinalu u Kairu svladao Tunis sa 1-0 (0-0, 0-0) nakon produžetka, dok je potom Alžir nadigrao Nigeriju sa 2-1 (1-0).

Do pobjede je Senegal stigao autogolom tuniskog braniča Dylana Bronna u 100. minuti nakon velike pogreške vratara Moueza Hassena. Tuniski je vratar pokušao izboksati jedan ubačaj u svoj peterac, ali je promašio loptu koja je potom pogodila nesretnog Bronna u glavu i odbila se u mrežu. Inače, tijekom 90 minuta obje su reprezentacije promašile po kazneni udarac.

Prvi su priliku za vodstvo imali Tunižani, ali je Ferjani Sassi u 75. minuti vrlo slabo pucao te je vratara Senegala Alfred Gomis uhvatio loptu. Samo pet minuta potom Senegal je do...

24. travanj 2024 23:05