Strani nogometliga prvaka

Oremuš šokirao Celtic, Škoti preokrenuli i stigli do velike pobjede

10. srpnja 2019. - 00:23

U prvom susretu prvog pretkola nogometne Lige prvaka Celtic je na gostovanju pobijedio Sarajevo sa 3-1, a za iznenađenje večeri pobrinuo se armenski Ararat koji je u svom europskom debiju pobijedio švedskog prvaka AIK sa 2-1.

Sarajevo je povelo u 29. minuti golom hrvatskog nogometaša Mirka Oremuša (30) koji se najbolje snašao u kaznenom prostoru nakon ubačaja iz kornera. Bivši bočni igrač Hajduka, Splita i niza izraelskih klubova, u Sarajevo je stigao ovoga ljeta kao slobodan igrač.

Celtic je izjednačio šest minuta kasnije sjajnim golom Michaela Johnstona sa 25 metara, a u 51. minuti gosti su okrenuli rezultat. Johnston je uposlio mladog francuskog napadača Odsonnea Edouarda koji je prošao kroz domaću obranu i zabio za 2-1. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Sco...

18. travanj 2024 08:40