Strani nogometafričko prvenstvo

Salaha rasplakali usred Kaira: Južna Afrika slavila u dramatičnom dvoboju i izborila četvrtfinalni dvoboj protiv Nigerije

7. srpnja 2019. - 11:30
2019-07-06T000000Z_1573052899_RC1FCF304450_RTRMADP_3_SOCCER-NATIONS-EGY-ZAF.JPG

Nogometaši Južne Afrike u subotu su u osmini finala Afričkog prvenstva u Kairu pobijedili Egipat sa 1-0 golom Thembinkosija Lorcha u 85. minuti, te će u četvrtfinalu igrati protiv Nigerije.

Nigerija je u osmini finala u Aleksandriji svladala branitelje naslova Kamerun sa 3-2, a junak susreta bio je bivši napadač Watforda Odion Ighalo.

U utakmici punoj preokreta povela je Nigerija golom Odiona Ighala u 19. minuti. No, pred kraj prvog poluvremena uslijedio je preokret i Kamerun dolazi u vodstvo 2-1, a strijelci su bili Stéphane Bahoken (42) i Clinton N'Jie (44).

Odion Ighalo ponovno je strijelac u 64. minuti za poravnanje 2-2, a u 66. Ighalo je asistirao Alexu Iwobiju za pobjedu Nigerije 3-2.

23. travanj 2024 12:58