Strani nogometČekaju ih braniteljice

Siromašno polufinale završilo dramom u produžetku: Nizozemska izborila finale svjetskog prvenstva pogotkom u 99. minuti

4. srpnja 2019. - 01:57
2019-07-03T211137Z_1734321381_RC1E5AB9E4F0_RTRMADP_3_SOCCER-WORLDCUP-NLD-SWE.JPG

U finalu svjetskog prvenstva nogometašica koje se održava u Francuskoj igrat će reprezentacije Nizozemske i SAD.

Nizozemke su u polufinalnom susretu igranom u srijedu u Lyonu nakon produžetaka pobijedile Švedsku sa 1-0, dok su braniteljice naslova Amerikanke na istom stadionu dan ranije pobijedile Englesku sa 2-1.

Pogodak odluke u nizozemsko - švedskom okršaju postigla je Jackie Groenen lijepim udarcem sa 20-tak metara u 99. minuti utakmice.

Bila je to siromašna utakmica s mnogo pogrešaka i vrlo malo pravih prilika. Šveđanke su bile najbliže golu u 56. minuti kada je Nilla Fischer pogodila vratnicu, a osam minuta kasnije okvir gola pogodila je i Nizozemka Viviane Miedema nakon ubačaja iz kornera.

U prvom polufinalu nogometašice SAD su u utorak svladale Englesku sa 2-1. Za SAD s...

24. travanj 2024 10:29