Strani nogometskoro savršena sezona

Novi trofej u nizu za veličanstveni City, u finalu FA kupa razbili Watford i osvojili trostruku krunu

18. svibnja 2019. - 22:09

Nakon osvojenog naslova prvaka i pobjednika Liga kupa, nogometaši Manchester Cityja osvojili su i FA kup postavši prvi engleski klub u povijesti koji je osvojio trostruku domaću krunu.

Do sada niti jedan engleski klub u istoj sezoni nije osvojio prvenstvo, FA i Liga kup.

U finalu najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu Manchester City je na Wembleyju pobijedio Watford sa 6-0 ostvarivši drugu najuvjerljiviju pobjedu u finalima ovog natjecanja koje je prvi put održano 1872. godine. Identičnim rezultatom je Bury pobijedio Derby County u finalu igranom 1903. godine.

City je postao i prvi klub iz elitnog razreda engleskog nogometa koji je u jednoj sezoni u svim natjecanjima upisao čak 50 pobjeda.

Najbolji igrači utakmice bio je Raheem Sterling koji je postigao tri gola (38, 81, 8...

19. travanj 2024 05:37