Strani nogometluda završnica

Manchester City je prvak! Liverpool tuguje

12. svibnja 2019. - 20:02
Manchester City

Na kraju drame prvak Engleske je Manchester City. Momčad Pepa Guardiole novi je stari/prvak Engleske. "Građani" su obranili naslov pobjedom u posljednjem kolu Premiershipa kod Brighton & Hove Albiona 4:1.

Liverpool je slavio na svom Anfieldu protiv Wolverhamptona 2:0, ali to nije bilo dovoljno, kao niti čak 97 osvojenih bodova. S jednim bodom više prvak je Man. City. Liverpool koji će na titulu morati čekati najmanje 30 godina (zadnju je uzeo 1990.) je bio prvak samo 21 minutu. Sve utakmice zadnjeg kola igrale su se naravno u istom terminu. Liverpool je poveo pogotkom Sadija Manea u 17. minuti.

Deset minuta poslije Glenn Murray je zabio za vodstvo Brightona i najavio moguću senzaciju. Međutim, samo 82 sekunde kasnije izjednačio je tko bi drugi nego Sergio Agüero. A već u 38. minuti ...

18. travanj 2024 21:58