Strani nogometsedam golova u mreži schalkea

Najveća europska pobjeda Cityja u povijesti: sve je krenulo nakon VAR-a i 'panenkom' Aguera...

Piše T. B.
13. ožujka 2019. - 09:03

Manchester City nije dopustio nikakvo iznenađenje, dapače, ponizili su Schalke s čak sedam golova u mreži. Nakon što su u prvoj utakmici bili pred senzacionalnim porazom, jer su s igračem manje gubili do 85. minute pa preokrenuli u završnici, 'građani' su sinoć bili itekako raspoloženi, ostvarivši svoju najveću europsku pobjedu u povijesti.

City je izjednačio najveću pobjedu u fazi na ispadanje Lige prvaka, identičnih 7:0 također u osmini finala ostvario je do sada dva puta Bayern, 2012. protiv Basela i 2015. protiv Šahtara.

Schalke se dobro držao velikim dijelom prvog poluvremena, ali u zadnjih desetak minuta primili su tri gola. Mrežu nesretnog Fährmanna načeo je u 35. minuti Agüero zabivši 'panenku' iz jedanaesterca (dosuđenog uz pomoć VAR-a), a isti igrač poentirao je...

19. travanj 2024 00:22